Yunan Dışişleri Bakanı Ekrem İmamoğlu'nu Ziyaret Etti

Yunanistan Dışişleri bakanı Nikos Dendidas 25 Aralık tarihinde İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İstanbul Ekümenik Patrikanesinde bir araya geldi. Bu ziyaretin ortaya çıkışını ise Yunan Bakan resmi Twitter sayfasında yaptığı fotoğraflı paylaşım sağladı.

Yunanlı Bakanın Resmi Tweeti
https://twitter.com/NikosDendias/status/1209781625292238849

Yunan bakanın bu ziyaretinin Libya darbecisi Hafter ve Mısır darbecisi Sisi'yi ziyaretinden hemen sonra yapması akıllara Yunanistan'ın akdenizdeki haklarını savunması için İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan destek istemiş olabileceğini akıllara getirdi.


Tarihte hiçbir siyasi ve askeri kişiliğin ülkesi aleyhine faaliyet göstermesi masum karşılanmamasın rağmen Türkiye'de bunun normal karşılanması da ayrıca bir üzüntü sebebidir. Ekrem İmamoğlu'nun yaptıkları ise tam tamına vatana ihanet olarak isimlendirilmelidir.

Yunan bakanın tweetine yapılan yorumlar arasında, Yunanlı kişilerin Ekrem İmamoğlunun isminin aslında Ekremidis olduğu tartışlamaları yer aldı. Trabzon tarafından göç etmiş Rumların isim ve soyisimlerinde "İDİS" ekinin yer aldığını belirttiler.Yorum Gönder

0 Yorumlar