Şeker Çuvallarından Elbise Dikilen Zamanlar - 1939

O yıllarda devlet idarecileri ise her tarafa heykel ve büst yapmakla meşguldüler. Tabi milletin parası ile elinde 2 bin liralık telefonla sosyal medyada şimdiki idareciler veryansın edenlerin ataları, millete böyle idareyi reva görmüşlerdi. Putinciler, ermeniciler, bizansın artıkları iyi baksınlar bu görsele.!Sosyal Medyada O Dönem Hatıraları:

Fatih Kiliçaslan:
Benim babam eski şeker cuvallarinda olan pantolon giyerlermis biraz koşup oynayinca keceye dönermiş ve her yerini tahriş edermiş. Dahası var 52 yaşında Amcam var çocukken dedem soğuk kuyu kara lastik ayakkabı almış Amcam sevincinden sabaha kadar sarılıp yatmış ve iki sene sana ayakkabi yok demis nasıl birşey olduğu köylüler bilir şimdi onlar bile kullanmıyor.

Tarık Arslan:
Zamanin birinde samsun carsambali bir imam seker cuvalindan kendine tuman yapmiş.imam bir gun teravih namazi kildirirken şalvar arkadan patlamiş...tabiiki diktigi tuman arkadan gozukmus.. Tumanin uzerin de carsamba seker net 50 kg yaziyormuş...

O yıllarda devlet idarecileri ise her tarafa heykel ve büst yapmakla meşguldüler. Tabi milletin parası ile elinde 2 bin liralık telefonla sosyal medyada şimdiki idareciler veryansın edenlerin ataları, millete böyle idareyi reva görmüşlerdi.