Soma'daki maden kazası haince bir komplo mu?


Sosyal medyada çokça paylaşılan ve tartışılan bu yazı hayli dikkatimizi çekti. Okuyup değerlendirmesini siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz… İşte “Tesadüf Diyelim” başlıklı o yazı….

 • Olaydan iki hafta önce Mecliste kimse yokken CHP Milletvekilleri SOMA’ da ki maden hakkında önerge veriyor ve önergeyi Ak Partili vekiller görmeden hemen geri çekiyor..! TESADÜF DİYELİM.
 • Ve sürekli ülkeyi karıştıran derin odaklar tarafından yönlendirilen bu grubun siyasi kolu neden Zonguldak Kozlu değilde Soma için soru önergesi veriyor ? TESADÜF DİYELİM.
 • Milletvekili ve madenci maaşı karşılaştırması yapan foto birkaç haftadır sürekli sosyal medyada servis ediliyordu .Böylece topluma zihinsel ve psikilojik olarak hazırlayıcı etkilerde mi bulundular? TESADÜF DİYELİM.
 • Köylülerin iddialarına göre bir kaç haftadır bölgeye elektrik ve trafo kontrolü yaptıklarını idda eden bazı kişiler geliyor. TESADÜF DİYELİM.
 • Tam mesai değişimi esnasında yani bütün çalışanlar aynı anda içerdeyken ne hikmetse trafo patlıyor. TESADÜF DİYELİM.
 • İşçiler dışarı çıkarılırken bu seferde bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıkıyor. Yangın kısa sürede söndürülüyor ama bir süre sonra daha şiddetli çıkıyor. TESADÜF DİYELİM.
 • Başbakanın kendisini geçenlerde rezil ettiği ve 2009′da, Bursa’da 19 kişinin öldüğü maden ocağı sahibi Nurullah Ercan’ın avukatlığını yapan Feyzioğlu olay akşamı Soma’ya gidiyor ve insan haklarından dem vuran açıklamalar yapmaya çalışıyor ! TESADÜF DİYELİM.
 • Ve bir kaç saat geçmeden ellerinde pankart bazı insanlar SOMA’ da madencilerin göçük altında kaldığını yazan pankartlarla meydanlara fırlıyorlar. TESADÜF DİYELİM.
 • Tıpkı Hrant Dink cinayeti (failleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor) gibi. Binlerce pankart kısa süre içinde nasıl basılır ve dağıtılır. DİKKAT EDİN HİÇBİRİ ŞİRKETİN SAHİBİNE SALDIRMIYOR BAŞBAKANA SALDIRIYOR. TESADÜF DİYELİM.
 • Soruşturma başlatılıyor ve hemen ardından Cumhuriyet Baş Savcılığı sorumlu olan herkesin madende olduğu ve sorumlu tutulacak kişilerin öldüğünü bildiriyor.TESADÜF DİYELİM.
 • Ve Mehmet Baransu’nun Twitter hesabına bakın olaydan önce neler yazmış.Sanki birilerine talimat verir gibi.

 • Dün, A Haberde birisi çıktı telefonda enteresan şeyler söyledi. Madende tuhaf şeyler var böyle modern bir madende bu kadar büyük ihmallerin üstüste olması tesadüfi olamaz diyor ! BİZ TESADÜF DİYELİM.
Şimdi, 29 Nisan öncesi, trafo kameralarının tümü incelenecek.Savcılar harekete geçti ve olay yeri inceleme ekipleri göreve başladılar.İşin ucu nereye varırsa varacak.

Böyle bir trafo, durup dururken patlamaz. Bir trafonun patlaması için, ya çok aşırı bir yüklenmenin olması gerekir veya trafoyu patlatacak kadar çok büyük kısa devre.

Olayın, vardiya değişiminde olduğu söyleniyor, o halde hiç patlamaması gereken bir anda patlamış. Yani en az yüklenmenin olduğu anda !

Birileri çok büyük operasyon yapıyor isteyen inansın istemeyen inanmasın ama tarih bunları yazar. Birgün bunlar ortaya çıkar.

Ayakta uyutulmaya çalışılıyoruz.

Alıntı: Haberyolda

Allah, bu kaza da vefat edenlerin şehadetini kabul etsin, onları şehit mertebesine yükseltsin. Ailelerine de kalan hayatlarında zor gün göstermesin, kendileri ve tüm soylarından gelenlerinin imanlı yaşayıp imanlı vefat etmelerini ve afiyetle ahiret hayatı yaşayıp mutluluk içinde cennetin diledikleri kapısından girmelerini nasip etsin. Hepsnin vatanlarına ve İslam'a en büyük hizmet edenlerden eylesin, bizleri ve soyumuzu da onların yüzü suyu hürmetlerine afettiği kullarından eylesin. Amin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar